Yeşil Ağırlıklı Oturma Odası Tasarımları

Merhabalar. Oturma odalarınızda değişiklik yapmayı düşündünüz mü? Özellikle renk değişikliği yapmak sadece duvar rengini değiştirmekten ibaret değildir. Renk değişikliği odanın dokusunu değiştirmekle başlar. Bu konumuzda yeşil renk ağırlıklı oturma odası dekorasyonundan bahsedeceğiz.

Bir oturma odası dekoru için doğal renkler en yaygın olarak kullanılan renkler olabilir. Ancak odanızı bu tonlarla dekore etmenin yanı sıra, yeşil gibi canlı renklerle dekore etmeyi de seçebilirsiniz. Yeşil renk, oturma odanızın rahat ve ferah olmasını sağlayabilir. Yeşil renk dekorasyonu, 2018’de de popüler olması beklenen renklerden birisi.

Yeşil, refah, zenginlik ve sakinlik simgeleyen bir renktir. Kireç yeşili ile koyu tonları, zümrüt gibi hafif olanlar da dahil olmak üzere çok çeşitli tonlarda bulunabilir. 2017’de popüler olan sarı-yeşil gölge, yeşil alana kesinlikle odanıza sakin ve sıcak bir görünüm kazandırabilir. Evinizde de bu güzel gölgeyi eklemek dekorasyonda ilham verecek çok sayıda oturma odası tasarımı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Fark edebileceğiniz gibi, oturma odanızı yeşille dekore etmenin  çok çeşitli yolları var. Yeşilin çeşitli tonları doğal renklerle birleştirilebilir, bunun yanı sıra sarı veya mavinin bazı tonlarıyla da birleştirilebilir. Yeşil baz renk olarak veya bazı ayrıntılar için kullanılabilir. Her şey zevkinize bağlıdır, ancak odanıza rahat ve ferah bir görünüm kazandırmak temel amaç olmalı.

Diğer renklerde olduğu gibi, renk kullanımını daima dengeli tutmalısınız. Oturma odasında yeşil bir kanepe seçerseniz, duvarları daha nötr renklerle boyayın. Bu renkler döşeme ve kilim de için kullanılmalıdır ve odanın içine perde, orta sehpa vs gibi bazı yeşil aksesuarlar ekleyebilirsiniz. Ya da duvarların rengi olarak yeşil seçerseniz, koltuk takımları doğal renklerden seçilmelidir.

Siz ne dersiniz? Dekorasyonda yeşili kullanmaya hazır mısınız?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*