Yemek Odaları İçin Harika Dekorasyon Fikirleri

Yemek odaları ülkemizde çoğunlukla misafir geldiğinde ortaya çıkan kalabalık gruplarla yemek yediğimiz sabit yerlerdir. Bu çoğunlukla oturma odası ya da salonun bir kısmı olabilir. Mutfakların  eğer büyükse bir kısmı bu iş için ayrılabilir ki aslında en doğrusu da budur. Evet bugünkü konumuz yemek odalarımızı (çoğunlukla mutfakları) dekore ederken onları daha şık gösterebilecek ipuçlarıyla ilgili.

İşte sizler için derlediğimiz bazı öneri ve ipuçları;

Küçük Mobilyalar Kullanın

Daha küçük yemek odalarınız varsa, çok fazla mobilya kullanmayın. Küçük mobilyalar şık olmasının yanı sıra alanı olduğundan daha geniş gösterecektir.

Aynaları Kullanın

Aynalar bu yazı da belki de en önemli ayrıntı çünkü ikinci bakışı değiştirebilecek unsurlardan biridir. Derinlik algısını artırırlar. Özellikle aynaları büyük tutar ve bunları birer tablo şeklinde dekore ederseniz muhteşem bir görüntü ortaya çıkacaktır.

 

Alçak Mobilyalar Kullanın

Bazen düşük yükseklikte mobilyalar, bir alanın havadar hissetmesine ve görsel alanı odanın içine sokmamasına yardımcı olabilir. Bu nedenle, küçük yemek odalarınızı süsleyeceğiniz zaman, bu ipucu ve kullanımı hatırlayın.

Avize

Avizeler, bir yemek alanına lüks ve zarafet hissi katar. Fakat seçtiğiniz yemek odası için hangi boyutun en iyi olduğuna karar vermek kafa karıştırıcı olabilir. Çok büyük avizeler biraz cüretkar durabilir ve bu biraz dengesiz görünebilir. Uygun avize seçimi önemlidir.

Masa Şekli

Yemek odasının küçüklüğünden yakınan ya da farklılık isteyenlerin çoğunun düştüğü hatalardan birisi yuvarlak masa kullanımıdır. Küçük yemek odaları için, aşırı kalabalık görünümden uzak durmak için oval bir masa tercih etmelisiniz, çünkü yuvarlak masalar, alanı küçücük hale getirebilir.

İskandinav Tarzı’nı Kullanın

Günümüzde, İskandinav tarzı ev dekorasyonu için en çok kullanılan tarzlardan biridir. Bu tarz, dünyada sadeliği ve dengesi ile tanındı. Odayı gerçekten daha büyük ve daha parlak hissetmek için doğal bileşenler, açık renkler ve düz çizgiler kullanımı İskandinav tarzının belirgin özellikleridir.

İskandinav tarzı ev dekorasyonlarını merak ettiyseniz şuradaki yazımızı kesinlikle incelemelisiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*