Yatak Odası Renk Trendleri: Pastel Renkler

Dünyada, yatak odamız kadar güvenli, rahat ve şımartılmış hissettiğimiz az yer vardır sanırız. Ne kadar dağınık veya salaş olursa olsun bu yatak odamızın kendimiz olmamızı sağlayan cennetlerimiz olduğu gerçeğini değiştirmez.

Yatak odalarınızı zarif birkaç eşya, çeşitli pastel renk karışımları ve yumuşak dokumalarla daha keyifli yerler haline getirebilirsiniz.Tabii pastel renkler bazen kadınsı görünebilir, çiçek desenleri, yumuşak şirin yastıklar daha “ince” bir yatak odası sunar. Fakat pastel renklerle dolu bir yatak odası dekorasyonu romantik, neşeli ve hepsinden önemlisi şık da olabilir!

Bu konumuzda pastel renkler kullanarak yatak odalarınızı renklendirmeyi, pastel renklerin psikolojinize olan pozitif etkilerini kullanarak yatak odalarınızı dekore etmenin ipuçlarını anlatacağız.

Pastel devrimi bir süredir devam eden bir akım. Eğer İskandinav, eklektik ya da sadece sonbahara uygun bir tarz denemek isterseniz pastel renkler sizin için muhteşem olacaktır.

Pastel renkler küçük yataklarda, görsel alanları arttıran ve dağınıklığı azaltan yatıştırıcı ve ışık dolu bir zemin oluştururlar. Günümüzün muhteşem yatak odaları koleksiyonu, sonbahar şenlikleri ve kış soğuğu için hazır olduğunuzda bile yatak odasında güzel pastel renklerin nasıl kullanılacağını gösterir.

Pembe ve Beyaz Kullanımı

Güzel pastel renklere gelince, açık pembe renk tonları özellikle bir kız odası için plan yapıyorsanız doğru renktir. Beyazla birleştirilmiş pastel pembe bir zemin, hem stil hem de dekorasyon seçenekleri açısından çok çeşitli seçenekler sunar. Bu aynı zamanda çocuğunuzla birlikte kolayca gelişen bir yatak odadır ve pastel, gençlerin ve yetişkinlerin yatak odalarında çocukların alanlarında olduğu gibi uygun hissettirir. Sadece çeşitli dekorasyon ürünlerinin renklerini sıcak bir pembeye ve bazı parçaları da siyaha çevirin ve pastel renklerin tadını çıkarın.

Rahatlatıcı Mavi ve Yeşil

Pastel dünyası sadece pembeden ibaret değildir. Büyüleyici mavi tonları ev sahiplerinin sevdiği renk tonları listesindedir. Mavi bir yatak odasında (ancak toplumun bizi yıllar boyunca programlamasına rağmen) daha fazla cinsiyetsiz bir renktir ve renk olarak mavi, sinirlerde sakinleştirici bir etki yapar ve pembeden ziyade uykudan uyandırmada daha iyidir. Pastel mavi, açık tonlardaki gri ve açık beyazla kolayca uyum sağlar ve yatak odanızın renk şemasını seçerken size daha fazla özgürlük verir.

Benzersiz bir şey denemek gerçekten hoşunuza gidiyorsa, pastel maviler veya farklı tonlarda nane yeşiliyle dolu renkli bir yatak odası, denemek için eğlenceli bir projedir. Elbette, mevcut yatak odasına daha basit pastel vurgular eklemek çok daha kolay bir iş. Denemek tamamen sizin elinizde. Keyfini çıkarın!

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*