Roma’da Göz Kamaştıran Bir Daire Dekorasyonu

Selamlar. İtalya’nın kendi has tarihi dokuyu koruyan evleri vardır. Özellikle tarihi dokuyu koruyan bu mimari geçmişten günümüze İtalyan mimarisinin temelini oluştursa da bu konumuzda daha modern bir ev dekorasyon fikriyle sizlerleyiz. Roma’da dekore edilen bu evin mimarı  Carola Vannini Yapı ve Mimarlık.

İtalya Roma’da Piazza Navona’nın yakınında yer alan bu eski binada şık bir biçimde yenilenen çatı katı modern İtalyan mimarisinin son örneklerinden.

Çift kişilik yüksekteki oturma odası, eski freskli bir sahne merdiveni ile vurgulanmaktadır. Çevredeki antik Roma çatılarına bakan lüks bir açık teras hava almak için ideal bir nokta.

Merdiven kenarları, kullanılan mobilyalar, koltuklar, duvarlar özellikle beyaz ve açık tonlarında seçilmiş. Bu daha rahatlatıcı bir ortam oluşmasına yardımcı olacak bir dekorasyon fikri.

Aydınlatmalar özenle seçilmiş. Dekoratif aydınlatmalar her odada aynı olacak şekilde tasarlanmış ve tavanın yüksek olmasından faydalanarak büyük seçilmiş.

Üst kat bir duvar kitaplık dekorasyonuyla bizleri karşılıyor. Devamındaki çalışma odası ve banyo da yine üst katta ve beyaz hakim renklerde dekore edilmiş.

Yemek için ayrılan bu kısım oldukça şık ve sade. Gereksiz kalabalık oluşturacak her unsurdan kaçınılmış.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*