Pegboard’ların Dekorasyonda Kullanımı

Merhabalar. Pegboard dediğimiz delikli bir tahta plakadan oluşan ve üzerindeki deliklere ince tahta çubuklar sokulabilen bir ürün olarak bilinir. Peki bu delikli tahtaları dekorasyon malzemesi olarak nasıl kullanabiliriz? Bugünkü konumuz pegboardlarla uyuglanabilecek dekorasyon fikirleri.

Bu basit aksesuar, mutfağınızda, yatak ocağınızda, antrelerde kısacası evin her bölümünde kullanılabilir. Oturma odalarında üzerine mum, saksı gibi aksesuarlar koyabilirsiniz. Pegboardların en güzel özelliği duvarda istediğiniz yerde istediğiniz yükseklikte sahip olduğunuz aksesuarları dekore edebilmenize olanak sağlamasıdır. yüksekliğini istediğiniz gibi değiştirebildiğiniz bir dekorasyon malzemesi düşünün!

Mutfaklarda raf olarak, çeşitli tencereleri saklayabileceğiniz ve yine saksıları da koyabileceğiniz ekstra yerler yaratmanız mümkün. Mutfaklarda kullanacağınız pegboardlar biraz daha ince deliklere ve kısa tahta çubuklara sahip olmalıdır. Zira bu sayede büyük kaşıklarınızı, maşalarınızı asabileceğiniz güzel alanlar elde edebilirsiniz.

Bütün bunların yanında ahşap kullanımı, doğal malzeme olması sebebiyle evlerinize pozitif bir hava da katacaktır.

Yatak odalarınızda başlık oluştururken veya komidininizi geliştirmek için kullanabilirsiniz. Yeterli dolap ve depolama alanınız yoksa, elbiselerinizi de asmak için görev yapabilecek bir askı oluşturmaya da yardımcı olabilir.

Evlerinizin girişlerinde portmanto yerine elbiselerin asıldığı, şemsiyelerin koyulduğu ilginç bir dekorasyon ögesi olarak kullanılabilir. Duvarınızı boydan boya kapladığınızda elde edeceğiniz alana siz de şaşıracaksınız.

İlginç dekorasyon fikirleri için bizi takibe devam edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*