Oturma Odası Dekorasyonunda Renklerin Önemi

Tekrar merhaba. Oturma odalarınıza renk katmak elinizde. Hele ki gelişen teknoloji ile birlikte istediğiniz renk tonlarında mobilyalar bulmak veya yaptırmak mümkünken. En popüler seçenekler duvarları boyamaktan geçse de bunun yanında bayanların%70’i makyaj alanlarını daha çok vurgu duvar kağıtları kullanarak renklendirmek istiyor. Bunun bazı nedenleri var tabi ki. Bunlardan birisi kolay değişim, temiz oluşu ve desen çeşitliliği.

Popüler oturma odası tasarımlarından birisi de peluş kanepeler. Peluş kanepeler son yıllarda oturma odası dekorasyonunun önde tercihlerinden birisi.

Renkli bir kanepe eskimiş bir oturma odasına renk katar ve canlılık getirir. Kanepelerin  değiştirilebilen yüzleri aslında size sınırsız sayıda renk seçeneği sağlar. En sıradan oturma odalarını bile küçük renk dokunuşlarıyla kanepeler yardımıyla dekore edebilirsiniz.

 

İyi bir kanepe seçimi yapmak zordur. Zira değişen moda ve trendler sizi maddi olarak zora sokabilir. Eğer değişen moda ile birlikte maddi olarak sürekli bir dönüşüme girmek istemiyorsanız sabit ve her dönem her modaya giden renkler de tercih edebilirsiniz. Örneğin gri ve bej renkler. Fakat biraz daha cesur olursanız en azından sonbahar ve yaza giriş trendlerini takip edebilirsiniz. Örneğin sonbahar da kırmızı renkli bir kanepe tercihinin yanında İskandinav tarzı ahşap eklemeler ile harika bir uyum gösterecektir.

Bunun yanında kanepeler fon oluşturacak dekoratif kitaplıklar, seyyar aydınlatma üniteleri de oturma odanızdaki uyumu artıracaktır. Aşağıdaki fotoğraflarda oturma odası dekorasyonunda renklerin ne kadar önemli olduğunu görebilirsiniz.

renkli-oturma-odasi-tasarimi-1 renkli-oturma-odasi-tasarimi-2 renkli-oturma-odasi-tasarimi-3 renkli-oturma-odasi-tasarimi-4 renkli-oturma-odasi-tasarimi-5 renkli-oturma-odasi-tasarimi-6 renkli-oturma-odasi-tasarimi-7

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*