Oturma Odanızı Cazip Hale Getirin

Sizin oturma odalarınız da önceki jenerasyondan kalma gibi mi duruyor? Oturma odalarınızı uzanmak veya kestirmek için mükemmel hale getirmek ister misiniz? Eğer siz de oturma odanızı davetkar ve şık bir hale getirmek istiyorsanız aşağıdaki önerileri dikkate almanızı tavsiye ederiz. İşte oturma odanızı daha rahat ve sıcak gösterecek dekorasyon fikirleri.

Rahat eşyalara yatırım yapın.

Eğer oturma odanızı misafirleriniz için  daha davetkar yapmak istiyorsanız açılışı mobilyalarınız ile yapmalısınız. Eğer ki daha rahat bir oturma odası dekorasyonu istiyorsanız deri veya kabarık kanepelere göz atmalısınız. Büyük oturma odaları temizlik ve eşya yerleşimi bakımından kolaydır. Hatta koltuklarınızın yanına bir köşe kanepe seçerseniz oldukça şık duracaktır. Unutmayın önceliğimiz rahat oturma odası dekorasyonuydu.

Malzemeleri karıştır ve eşleştirin.

Oturma odası dekorasyonu yapmak aslında o kadar da kolay değildir, sıradan tasarımları herkes yapar sizin amacınız hayal gücünüzü zorlamak olmalı. Mesela kanepelerinizin üzerine atılmış sıra sıra renkli yastıklara ne dersiniz. Unutmayın insanlar her zaman konforlu ve rahat yerlerde oturmayı tercih ederler. Eh bol yastıklı bir dekorasyona kimse hayır demez. Ayrıca oturma odalarınıza daha yumuşak görünümler verebilirsiniz. Bunun için de kadife ve pürüzsüz yüzeye sahip malzemeler tercih edebilirsiniz. Ayrıca, odalarınızı daha çekici hale getirmek için kilim de kullanabilirsiniz.

Renklerle oynayın.

Rahat bir oturma odası için mükemmel renklere sahip olmalıdır. Eğer boşluk daha davetkar ve canlı kullanım pastel renkler yapmak istiyorum. Mandalina tonları ve güneşli sarı bir karşılama görünüm yaratmak için mükemmel. Ayrıca rustik ahır tarzı sıcaklığını ortaya çıkarmak için koyu kahverengi gibi zengin duvar renkleri kullanabilirsiniz, ancak derinliği ile herhangi bir renk ferah bir alanda bir cozier ve rahat bir duygu verecektir.

Rahat bir oturma odası için renkler olmazsa olmazlardandır. Renklerin ferahlığını ve yatıştırıcı etkisini kullanabilirsiniz. Krem rengi tasarımlar , koyu kahverengi duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Duvar renklerinizi de mümkün olduğunca boğucu değil odanıza derinlik katacak renklerden seçmelisiniz. Unutmayın rahat bir oturma odası dekorasyonu evinizi daima daha cazip ve misafirlerinizin gözünde daha şık olarak gösterecektir.

rahat-oturma-odasi-dekorasyon-1

rahat-oturma-odasi-dekorasyon-2

rahat-oturma-odasi-dekorasyon-3

rahat-oturma-odasi-dekorasyon-4

rahat-oturma-odasi-dekorasyon-5

rahat-oturma-odasi-dekorasyon-6

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*