Nefes Aldıracak Avlu Dekorasyon Fikirleri

Merhabalar. Bugün sizlere etrafı çevrili küçük alanları yani avluları nasıl nefes alabileceğiniz şık mekanlara dönüştüreceğinizi anlattık. Avlunuzun harika görünmesini istiyorsanız, biraz çaba ve zaman ayırarak güzel şeyler ortaya çıkarmak mümkün. Ayıracağınız zaman ve çabaya kesinlikle değecek avlu dekorasyonları elde edeceğinize eminiz. Boş zamanlarınızda vakit geçirebileceğiniz, dinlenebileceğiniz, harika manzara eşliğinde bir şeyler içebileceğiniz bir yerden başka size iyi hissettirecek çok şey yoktur. Ve evet, bunu kendiniz yapabilirsiniz. Bunun için bugün size gerçekten yardımcı olacak ipuçlarımız var. Bu avlu tasarım fikirlerini gözden geçirin ve kendinizinkini yapın!

Nereden Başlanmalı?

Nereden başlayacağınızı merak ettiyseniz, en önemli noktadan başlayabilirsiniz. Bahçenizdeki odak noktasının nere olacağına karar verin. Avlunun geri kalanından farklı ve olağanüstü bir yer olmalı. Her şeyle bağlantılı ve dengeli olmalı, aynı zamanda dikkat çekici bir yer veya nesne olmalıdır. İlginç bir ağaç veya bir çeşme olabilir.

Mükemmel avluyu yaratmak isterseniz profesyonel bir tasarımcıya ihtiyacınız yoktur. Küçük veya büyük, bunu yapabilirsiniz. Avlu tasarımınız için bilmeniz gereken bazı önemli şeyler var. İşte bu fikirler ve uygulanış bazı avlu fotoğrafları

Eğriler Ekleyin

Manzarayı daha ilginç hale getirmek için şekillerle oynamalısınız. Fakat çok fazla da kullanmayın. Denge önemlidir. İstediğiniz eğriyi elde etmek için hafif kavisli oturma grupları kullanın.

Keskinlik Ekleyin

Eğri cisim ve nesnelerden hoşlanmıyor olabilirsiniz. O zaman size önerimiz: keskinliğin gücünü kullanın. Görsel ilgiyi katacak ve sizi avluya yönlendirecektir. Bunu yapmak için tuğlaları veya taşları kullanabilirsiniz. Kenarlar boş olmamalıdır, çünkü onlarla çok farklı denemeler yapabilirsiniz. Bitkiler ve küçük ağaçlar avluya tazelik getirerek, daha hoş zaman geçirmenizi sağlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*