Mutfaklar İçin Kahvaltı Bölümü Dekorasyonu

Kahvaltılarınız için sakin ve kuytu bir yer mükemmel bir tercih olabilir. Neden mi? Çünkü ayrı bir mekan mutfağınızın bozulmasını ve karışmasını engeller. Bunun yanında kahve keyfi yapmak, arkadaşlarınızla sohbet etmek için de ayrı bir alana sahip olmak egzotik bir hava katacaktır. Tabi ki bütün bunların yanında mutfaklarımızda konforlu ve rahat bir mutfak dekorasyonuna sahip olmak hepimizin hayali. Aşağıda vereceğimiz bazı ipuçları hayalinizdeki mutfak tasarımını oluşturmanıza yardımcı olabilir.

 

Işığa izin verin.

İlk ipucumuz ışık. Mutfağınızda kahvaltı bölümünüze gün ışığının girdiğinden emin olun. Gün ışığı sabahları çok önemlidir. Güne zinde başlamanızı ve uykunuzun daha hızlı açılmasını sağlar. Aynı şekilde akşamları da lamba aydınlatmasına önem verin. Romantik yemekleriniz için mumlar ya da şamdanlar kullanabilirsiniz. Ayaklı aydınlatmalar da önerilerimiz arasında.

Kilim ya da dekoratif bir halı kullanın.

Şık bir halı ile harika bir mutfak köşesi oluşturabilirsiniz. Bu noktada pek çok eski dokuma halılar, ilginç desenli halılar veya Shaggy halı tasarım fikirleri kullanılabilir, bu nedenle ideal halıyı seçerken acele etmeyin, zevkini çıkarın.

Gündelik eşyaları kullanın

Gündelik olarak mutfakta ya da oturma odalarınızda kullandığınız eşyalarınızı da kullanabilirsiniz. Örneğin sandelyelerin yanına bir puf koymak, meyve sepeti yerleştirmek, saksı süslemeleri ve tombul yastıklar kullanmak gibi. Duvarlara da şık tablolar ya da kanvas çerçeveler asarak gündelik eşyalarla dahi mutfak kahvaltı bölümünüzü dekore edebilirsiniz.

aşağıdaki fotoğraflar daha iyi fikir vermesi açısından örnek teşkil edebilir. Keyifli kahvaltılar!

mutfak-kahvalti-bolumu-dekorasyonu-1
mutfak-kahvalti-bolumu-dekorasyonu

kahvalti-bolumu-dekorasyonu-2

kahvalti-bolumu-dekorasyonu

kahvalti-bolumu-dekorasyonu-4

kahvalti-bolumu-dekorasyonu-5

kahvalti-bolumu-dekorasyonu-6

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*