Minimalist Salon Dekorasyon Fikirleri

Birçok ev sahibi sakin, rahat ve karışık bir görüntü oluşturmadan rafine edildiği için minimalist bir salon dekorasyonu tercih eder. Salonlarda asgari mobilya ve aksesuarların kullanılması kesinlikle ev halkını hafifletir ve sakinleştirir. Ayrıca minimal tasarımlarda temizlik de oldukça kolaydır ve daha az zaman alır. İşte en modern minimalist salonlar için iç tasarım fikirleri:

1. Basit ve güçlü mobilyalar kullanmak, minimalist oturma odasında bir zorunluluktur.

2. Dikkat çekin! Kanepeler basit ama zarif durmalıdır. Bunun için kanepeleri diktörtgen şekline getirebilirsiniz.

3. Çok gösterişli mobilya parçaları ve aksesuarları için kendinizi yormayın. Bu tür mobilyaların, kullanılmadığı zamanlarda depolanması zordur, katlanabilir mobilyaları tercih etmeniz önerilir.

4. Salonunuzu rahat hissettirmek için temel stilde kanepeler veya sandalyeler satın alın ve fazla sayıda yastık satın almayın ya da yastıkları atmayın.

5. Salonda sakin bir ortam oluşturmak için duvarlarınız ve zeminiz için tek bir nötr renk kullanmayı ve doku ve desenler açısından aynı rengi kullanmayı düşünün. Baskılar kullanmamalısınız.

6. Salonda dramatik bir etki katmak için vitray kullanmayı düşünün.

7. Zarif görünümlü bir salon için, herhangi bir halı ya da duvar asması kullanmaktan kaçının.

8. Siyah, gri ve beyaz kombine edilmiş bu minimalist renkler modern salonlarınızda çok etkili oluyor, unutmayın.

9. Minimalist salonlarınızın tadını çıkarmak için beyaz seramik kullanın.

10. Minimalist salonlarınızı daha cazip ve davetkâr yapmak için, büyük pencereler kullanarak doğal ışığına  izin vermelisiniz.

11. Minimalist salonlarınıza lamba seçerken, pirinç malzeme lambaları, dövme demir lambaları veya seramik lambaları tercih etmeniz gerekir.

İstediğiniz dekorasyonu uygularken, 10 modern minimalist oturma odası iç tasarım fikirleri hakkındaki aşağıdaki fotoğraflardan ilham alabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*