Minimalist Oturma Odası Fikirleri

Minimalizm akımını temsil eden cümlenin “less is more” olduğu söylenir. Yani “az daha fazladır“. Minimalist akım her alanda olduğu gibi dekorasyon alanında da kendini gösterdi. Minimalist dekorasyon akımına uygun tasarımlar her geçen gün vitrinlerde daha çok görünmeye başladı. Eskinin şaşalı ürünleri ve her odayı delicesine eşya ile doldurma fikri yerini sade ve az eşyaya bıraktı. Evet, bugünkü konumuzda minimalist bir oturma odasını nasıl dekore edersiniz? sorusunun cevabını arayacağız.

Basit ama ilgi çekici dekorasyonlar üretmek zordur. Minimal akımda aynı oranda söylemesi kolay fakat uygulaması emek isteyen fikirler içerir. Minimalist dekorasyon fikirlerinin dayandığı temellerden birisi de sadelik ve doğallıktır. Karmaşık renklerden kaçınarak temel renklerin kullanıldığı daha az eşya ve ruhu dinlendirici etkiye sahip ürünler kullanmak esastır.

 

Minimalist adekorasyon fikirlerini oturma odalarınıza uygularken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da ayrıntılara dikkat etmektir. Minimalizm ayrıntıya dikkat çeker ve tasarımı güzelleştiren küçük ayrıntılardır.

İşte sizin derlediğimiz minimalist oturma odaları modelleri:

kaynak: http://worldinsidepictures.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*