Minimalist Oturma Odası Dekorasyon Örnekleri

 

Minimalist bir tasarım, özellikle dar alanları genişletmek ve daha büyük görünmesini istediğinizde tercih edebileceğiniz en iyi tasarımdır. Bu yazıda size, minimalist bir oturma odası yaratmada yardımcı olacak bazı fikirler sunacağız.

Her şeyden önce, oturma odasının amacını belirlemelisiniz. Minimalist oturma odasını misafirlerinizi eğlendirmek veya ailenizle bir araya gelmek ve TV izlemek için mi kullanacaksınız?

Salonunuz için doğru renkleri seçmek zorlu bir işti, bu nedenle oturma odanızın duvarlarını boyamak için beyaz ve doğal kahverengi ve yeşil tondaki pastel renkleri öneririz. Koyu renkleri kullanmak istiyorsanız, vurgu olarak kullanmanız yeterli olur. Daha fazlası iç karartıcı olabilir.

Minimalist oturma odanız için doğru mobilya nasıl seçilir? Gerçekten de, mobilya seçimi söz konusu olduğunda, yalnızca ihtiyacınız olan mobilyaları seçmeli, basit ve işlevsel bir yapıya sahip mobilya almaya çalışmalısınız. Süslü oymalar, saçaklar ve diğer süslemeler gibi aşırılıklardan kaçınmalısınız.

Göz yorgunluğunu gidermek için perde ve perde gibi düz pencere kapakları kullanın. Yeni perdeler almayı düşünüyorsanız, bambudan yapılmış romantik tonları veya panjurları deneyebilirsiniz. Bu noktada store perdeler de işinizi görecektir. Özellikle koyu renklerde tercih edeceğiniz güneşlikler odanın rengiyle güzel bir kontrast oluşturabilir.

Salonunuzu havadar hale getirmek için pencereleri perdesiz bırakın ve bol miktarda güneş ışığına maruz kalmasına izin verin ki iyice  havalandırdığınızdan emin olun.

Pim ışıkları, minimalist bir oturma odası için idealdir ve odanın aydınlık ve parlak görünmesini sağlayacaktır. Dağınıklığı oturma odanızdan çıkartmak, onu estetik bir vahaya dönüştürebilir, böylece mümkün olduğunca tasarımınıza daha fazla yer kaplar. Ayrıca salonunuzun ortasında küçük bir yuvarlak sehpa eklemek, oturma odanıza karakter katacaktır.

Sehpaların ahşaptan yapılma ve köşeli hatlara sahip olması da odanın genel tasarımına göre mükemmel bir seçim olabilir. Minimalist oturma odası tasarım fikirleri hoşunuza gittiyse aşağıdaki görsellere de göz atmanızı tavsiye ederiz.Keyifli günler.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*