Küçük Mutfaklara Sahip Olanlara Harika Öneriler

Selamlar. Herkes büyük ve ferah mutfaklara sahip olamıyor. Hatta artık amerikan mutfaklar var ve salonlarla birlikte. Küçük dairelerde oturmak artık neredeyse bir mecburiyet ve gerçek bir mücadeledir, çünkü ev fiyatları sürekli artmakta.Peki mutfağınız küçükse ne tür ipuçlarıyla ve yerleşimlerle daha çekici ve rahat bir hale dönüştürebilirsiniz?

Açık renkler

Küçük alanların görsel olarak büyütülmesi gerekir. Açık renkler kullanarak alanı havalı bir hale getirebilirsiniz. Alanın çoğunu elde etmek için açık renkler  seçin. Cesur renklerden kaçının, çünkü alanı görsel olarak ağır gösterebilirler.

Doğru aydınlatma

Küçük mutfaklar genellikle bir köşeye konur. Böylece, uygun bir aydınlatma sistemini kullanmak size kalmıştır. İki ya da üç kaynağa sahip olabilirsiniz. Doğru ışık çok önemlidir çünkü mutfakta çalışırken malzemelerle birlikte en çok ihtiyaç duyacağınız şey ışıktır. Bununla beraber mutfak mümkün olduğu kadar güneş görmelidir.

Dikey alanı kullanın

Ekstra bir depolama alanınız yoksa, dikey alanı kullanmak iyi bir fikirdir. Bu, sizin fazladan bir depolama alanına sahip olmanızı sağlayacaktır. Dolaplar için veya hatta kayan raflar için.

 

Hangi düzeni seçmelisiniz?

Bilinen üç mutfak düzeni vardır: U-şekli, L-şekli ve klasik mutfaklar. Küçük alanlar için tasarımcılar U şeklini tavsiye eder. Çünkü en küçük yerlere kadar kullanılabilir.

U şeklindeki mutfaklar iyi bir seçimdir, küçük ve kompakt olacaktır. U tipi mutfaklarda çalışırken çok fazla enerji harcamazsınız zira sadece sola ya da sağa dönerek mutfak aletlerine ulaşmak mümkündür.

Daha çok mutfak dekorasyon fikri için bizi takibe devam edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*