Küçük Balkonlar İçin Yaratıcı Fikirler

Selamlar. Küçük bir balkon balkonsuzluktan daha iyidir herhalde değil mi? Bu yüzden bu konuda önereceğimiz küçük balkonlar için yaratıcı fikirleri denerseniz, balkonlarınızı huzurlu bir inziva alanına dönüştürebileceğine inanıyoruz. Küçük balkonlar için vazgeçilmez olan çok yönlü yerden tasarruf sağlayan mobilya tasarımlarıdır. İşte küçük balkonlar için önereceğimiz bazı dekorasyon ve yerleşim fikirleri.

Raylı Raflar veya Masalar


Bu tip raylı raflar ya da masalar zeminde kullanacağınız alanından koruyacak ve kahve bardağı, çay bardağı ya da dizüstü bilgisayarınız için yeterince büyük bir alan sağlayacaktır. Yanınızda bir  veya iki sandalye için yer açın ve balkonunuzda mükemmel bir oturma alanına sahip olun. Ayrıca bu raylı sistem kaydırılabilir özelliklerde olursa çok daha kullanışlı olacaktır.

Katlanabilir Masalar


Bazı masalar yukarıda anlattığımız gibi raylı olabilir. Fakat bununla birlikte sabit ama katlanabilir de olabilir. Bazıları korkuluk yerine duvara bile yapışık vaziyette tutturulabilir. Yani, ihtiyacınız olmadığında, sadece aşağı çevirebilir ve balkonunuzda daha fazla alana sahip olabilirsiniz.

Köşe Oturma Alanları


Boş köşe alanlarını ihmal etmemelisiniz, bu nedenle balkonunuz için bazı köşe koltukları seçebilirsiniz. Ekstra yastıklar, yanına yuvarlak bir masa ekleyin ve rahatlığın keyfini çıkarın.

Küçük Balkonlar İçin Yer Tasarrufu Sağlayan Saksılar


Mobilyaların yanı sıra, balkon dekorasyonu için olmazsa olmazlardan birisi de saksılardır. Fakat saksılar yapıları itibariyle en çok alan kaplayan malzemelerdir. Bu yüzden, onları yerleştirmek için yeterli alanınız yoksa, o zaman güzel duvar süsleri olarak da kullanılabilen bazı duvar saksılarını denemeyi düşünmelisiniz. Ya da belki de raylı asma saksılarından birini seçebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*