Küçük Balkonlar için Şık Dekorasyon Fikirleri

Eğer küçük bir balkona sahip apartman dairesinde yaşıyorsanız küçük balkonlarınızı ufak ipuçlarıyla nasıl birer yaşam alanı haline getireceğinizi paylaşacağımız konumuza hoş geldiniz.

Küçük balkonlara sahip kimseler genellikle balkonları zaten küçük olduğu için çok fazla eşya koymaktan yana değildirler. Bu kısmen doğru kısmen yanlış. Balkonlarınızı güzelleştirecek ve derinlik katacak her eşya ve aksesuar önemlidir. Örneğin küçük balkon dekorasyonu deyince akla gelen ilk fikir çiçeklerdir. Evet çiçekler her zaman dekorasyonda birinci önceliktir. Lakin gelişigüzel yerleştirilmiş saksı ve çiçekler sizi boğmaktan başka bir işe yaramazlar.

Sadece çiçeklerle sınırlı kalmak da yapılan yanlışlardan birisi. Özellikle farklı türde bitkiler getirmek örneğin bambu, mini limon ağacı vs gibi kendinizi doğada hissetmenizi sağlar ve rahatlamanıza yardımcı olur. Saksılardan oluşan bir koleksiyon yapacaksaız rengarenk ve kokulu çiçekler kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

Yere sereceğiniz birer kilim, ufak minderler, kitabınızı ya da çay-kahvenizi koyacağınız ahşap bir dekoratif sehpa gibi ek materyaller balkondaki alandan mümkün olduğunca faydalanmanızı ve size odanızdaki rahatlığa açık havada sahip olmanızı sağlar.

Unutmayın balkonunuz küçük olabilir yeter ki hayal gücünüz büyük olsun.

kucuk-balkon-dekorasyon-ipuclari-8

kucuk-balkon-dekorasyon-ipuclari-9

kucuk-balkon-dekorasyon-ipuclari-2

kucuk-balkon-dekorasyon-ipuclari-3

kucuk-balkon-dekorasyon-ipuclari-4

 

kucuk-balkon-dekorasyon-ipuclari-1

kucuk-balkon-dekorasyon-ipuclari-6

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*