İlginç Tasarımlı Bahçe Dekorasyon Fikirleri

ilginc-bahce-dekorasyonu-1

Bahçenizi dekore etmeye karar verdiyseniz bunun için illa para harcamak zorunda değilsiniz. Evet MD ekibi olarak bugün size elinizdeki ilginç eşyaları kullanarak bahçenizi harika bir görünüme kavuşturacak bir fikir vereceğiz. Belki elinizde hiçbir işe yaramaz dediğiniz bir ürün olabilir fakat bu konudan sonra eminiz bunu bir şekilde değerlendirmenin yollarınızı arıyor olacaksınız.

Bugün sizleri şaşırtacak konumuz eski kağnı tekerleği ile bahçenizi dekore etmek. Evet yanlış duymadınız eskiden kullanılan ahşap kağnı tekerlekleri. Bunu nereden bulacağız gibi bir soru aklınıza gelebilir. Unutmayın ki köylerimizde hala bazı yörelerde traktörlere yeni geçildi ve eski kağnılar bir köşeye atılmış vaziyette ve sizleri bekliyor.

Kağnı tekerlekleri aslında yurt dışında sık sık dekorasyon malzemesi olarak kullanılıyor. Bu konunun amacı bu ucuz ama şık dekorasyon fikrini ülkemizde de uygulamak. Vagon tekerleklerinin nasıl kullanılacağı tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış. Fakat aşağıda birkaç örneğini de görmeniz açısından fotoğraflar paylaştık.

Örneğin sade bir tasarım istiyorsanız sadece bir ağaca yaslayarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Hemen altına ekeceğiniz çiçekler ayrı bir şıklık katacaktır. Bununla birlikte tekerleğin aralarında açıklıklar saksı olarak da kullanılabilir. Tekerleği veya birkaç tanesini bir araya getirerek yere yatırıp aralarına türlü renklerde çiçekler ekebilirsiniz. Galiba en yaratıcı tasarım da tekerleğe bir şekilde kovalar bağlayıp değirmen şeklinde kullanmak olsa gerek. İşte bazı örnekler:

ilginc-bahce-dekorasyonu-1 ilginc-bahce-dekorasyonu-2 ilginc-bahce-dekorasyonu-3 ilginc-bahce-dekorasyonu-4 ilginc-bahce-dekorasyonu-5 ilginc-bahce-dekorasyonu-6 ilginc-bahce-dekorasyonu-7 ilginc-bahce-dekorasyonu-8

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*