Harika Duşakabin Tasarımları

Merhabalar. Duşakabinler banyonun içindeki özel alanlar. Bu alanlarda son yıllarda inanılmaz gelişmeler yaşandı. Eskiden bir perdeyle çevrelenen duşakabinler zamanla içinde müzik dahi dinlenebilecek özel alanlar halini aldı. Bugünkü konumuzda da moderninden klasiğine duşakabin tasarımlarını inceledik.

Duşakabinler aslında banyo dekorasyonun bir parçası. Banyo dekorasyonu bir kaç parçadan oluşuyor diyebiliriz. Bunlar dolaplar ve temizlik malzemelerinin depolama alanları, küvetler veya duşabinler ve son olarak da lavabolar.

Küvetler Türk kültüründe istediği yeri çok fazla edinemedi fakat duşakabinler her gün onlarcasının geliştirildiği yüzlerce çeşidi olan bir sektöre dönüştü.

Eskiden duşakabinler basitçe bir perdenin çevrelediği sadece duş başlığının olduğu dar alanlardı. Hala bu kullanım mevcut fakat her geçen gün gelişen tasarımlarla başka bir seviyeye ilerledi diyebiliriz. Örneğin içerisinde masaj başlığından tutun da müzik veya radyo yayını dinleyebileceğiniz, dışarıdan karartmalı camlara sahip farklı renklerde duşakabinler bulmak mümkün. Herkes maliyetlerinin elverdiği ölçüde değişik dekorasyonlar kullanıyor.

İşte sizler için derlediğimiz klasik tasarımdan modern tasarımlara duşakabin örnekleri:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*