Harika Bir Duvar Dekorasyonu İçin İpuçları

Merhaba. Evinizin duvarları boş mu duruyor? Ya da sıradan duvar dekorasyon fikirlerini deneyip sadece saat ve birkaç ayna mı yerleştirdiniz? Bu konumuzda sizlere hep aile bağlarınızı kuvvetlendirecek hem de duvarlarınızı boş sıkıcı görüntüsünden uzaklaştıracak bir fikirle geldik.

Bu konumuzda aile fotoğraflarından bir  fotoğraf galerisi oluşturacağız. Siz başka bir konuda oluşturabilirsiniz. Okyanus fotoğrafları, dağlar, iç mekanlar, çöller gibi.. Bir galeri duvarının oluşturulması, bir günde tamamlayabileceğiniz bir şey olmadığı için biraz yıldırıcı bir projedir. Zaman, hazırlık ve sabır gerektirir.

Öncelikle, evinizde geniş ve boş bir duvar bulmanız gerekir.

İkinci olarak, galeri duvarınızda fotoğrafların konusunu belirleyin.

Öğelerin hepsinin aynı konudan olması gerekmez, ancak bunun için bir tema belirlemek işlerinizi kolaylaştıracaktır. Örneğin aile fotoğrafları, doğa fotoğrafları, mekan fotoğrafları, soyut çalışmalar… Bazı iç mekan tasarım uzmanlarına göre, çeşitli sanat araçlarını ve çerçeve stillerini birleştirirseniz efektif duvar dekorasyonu modellerine erişebilirsiniz.

Ne kadar alan kullanacağınızı belirleyin.

Duvar dekorasyon süsleri için yani fotoğraf albümleriniz için bir duvarın tamamı var mı yoksa birkaç metrekare var mı? Dikey veya yatay bir alana mı sahipsiniz? Bu, kaç dekorasyon ürününü kullanabileceğinizi belirler.

Fotoğraf galeriniz için kullanmak istediğiniz fotoğrafları seçtikten sonra onları bir araya getirmek için yere koyun. Yeterli fotoğrafa sahip değilseniz bilgisayarınızdan çıktı alıp ya da bir fotoğrafçıda bastırabilirsiniz.

En büyük fotoğrafı ortaya yerleştirerek başlayın

Fotoğrafları asmaya başlama zamanı gelince, en başta en büyük parçayı asarak başlamanızı öneririz. Eğer büyük bir fotoğraf yoksa, daha büyük görüneceği için iki grubu birleştirin. En büyük parçayı astıktan sonra diğer parçaları bir bulmaca gibi asmaya başlayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*