Fantastik Bahçe Dekorasyon Döşeme Fikirleri

bahce-doseme-dekorasyon-fikirleri-1

Herkese merhaba. Nasılsınız? Biz her zaman olduğu gibi size yeni dekorasyon fikirleri vermek için çalışıyoruz. Bugünkü konumuz bahçe zemini dekorasyonu üzerine olacak. Beton döşeme, ahşap döşeme, taş ve daha farklı fikirler ve fotoğraflar sunacağız.

Evlerinizin içi değerli olduğu kadar dışına da değer vermeliyiz. Verandalar, bahçeler,avlular aslında hepsi evin dışı gibi görünse de dekorasyon açısından en az evlerimizin içi kadar önemlidir.

Misafir ağırlamayı isteyebilirsiniz. Özellikle yaz günlerinde sıcak havanıın da etkisiyle iç mekanlar klimalı dahi olsa çok fazla tercih edilmeyecektir. Bunun yanı sıra eğer bir bahçeye sahipseniz gerçekten kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Misafirlikte mangal partileri, akşam eğlenceleri meşhurdur. Bütün bunların yapıldığı bir mekana da iyi bakmak gerek diye düşünüyoruz.

Bahçeleriniz dekore edildikten sonra daha davetkar, estetik ve oldukça da fonksiyonel olacaktır. İşte hayalinizdeki bahçeyi ya da verandayı oluşturmanıza yardım edecek ufkunuzu ve yaratıcılığınızı artıracak bahçe dekorasyon fikirleri.

Boya

Zaten varolan bir bahçeyi güzelleştirmenin ilk ve en kolay yolu tabi ki cıvıl cıvıl renklerde boyadır. Tek renge boyamaktansa masa ve sandalyelerinizle hatta çim ve çiçeklerinizle uyumlu bir renk seçebilir, modeller ve desenler çizebilirsiniz.

Tuğla

Tuğlalar sanatsal ve estetiğin birleştiği yerde duruyor. Bahçe duvarlarınızı ya da barbekü yerinizi tuğladan yapabilir evlerinizde dahi kullanabilirsiniz. Ağaların etrafını çevrelemek, saksılar için tezgahlar yapmak yine tuğla kullnarak oluşturabileceğiniz tasarımlardan.

Beton

En ucuz bahçe dekorasyon fikirlerinden birisi de beton kullanmaktır. Fakat betonu gelişi güzel kullanmak yerine çeşitli kalıplara dökerek bir nevi taş görüntüsü katarak zemin kaplaması, tuğla kalıpları kullanarak beton duvarlar yapabilirsiniz. Bu noktada betonu kullanmak en işlevsel fikirlerden birisidir.

Bunların dışında taş ve ahşap kullanarak da estetik ve şık bir şekilde bahçe dekorasyonu yapmanız mümkündür. Aşağıdaki fotoğraflar size bu konuda yol gösterici olacaktır. Keyifli günler!

bahce-doseme-dekorasyon-fikirleri-1

bahce-doseme-dekorasyon-fikirleri-2
bahce-doseme-dekorasyon-fikirleri

bahce-doseme-dekorasyon-fikirleri-3

bahce-doseme-dekorasyon-fikirleri-4

bahce-doseme-dekorasyon-fikirleri-5

bahce-doseme-dekorasyon-fikirleri-6

bahce-doseme-dekorasyon-fikirleri-7

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*