Evinizi Mumlarla Dekore Etmenin İpuçları

Mumlar evlerimizi dekore etmek için kullandığımız aksesuarlardan birisi. Bu konumuzda ev dekorasyonunu daha şık gösterecek ip uçlarından birisi olan mumların öneminden bahsedeceğiz.

Mum ışığının rahatlatıcı bir etkisi olduğunu herkes bilir. Bunun yanında romantik etkilerini de göz ardı etmemek gerek. Mum ışığında  yüzler bile çok daha esrarengiz, daha ince ve daha genç görünür. Ve sadece yüzleri değil, aynı zamanda nesneleri ve objeleri de daha yumuşak gösterir mum ışığı.

Mumları ev dekorasyonunda kullanmak güzel ve bir o kadar da yaratıcı süreçtir. Duvarlarda ve tavanda parıltılı gölgeler, kadife bir alacakaranlık, sıcak bir sarı yansıma, size yeni bir mekanda gibi hissettirir. Tüm bu değişikleri bize mum alevi sağlar. Peki evlerimizi mumlarla dekore etmenin ipuçları neler olabilir?

Her şeyden önce, masa dekorasyonu ayarlanmalı ve mumların nasıl yerleştirileceği hesaplanmalıdır. Aynı çizgide duran mumların alevleri çok şık bir görüntü yaratır. Çeşitlilik daha da etkileyicidir, bu nedenle mumların farklı yükseklik ve kalınlıklarda kullanabilirsiniz.

Şeffaf cam nesnelerin içinde yanan beyaz mum en iyi görülen alevi yaratır ve uzaktaki nesneler daha gölgeli görülür. Renkli mumlarla karşılaştırıldığında, alevleri en sıcak ve en parlak renktedir.

Ayrıca nötr renklerde yanan mumlar etkileyici görünür – gri, soluk sarı veya siyah seçilebilir.

Aynı şekilde kokulu mumlar da kullabilirsiniz. Lavanta, tarçın, narenciye ve diğer kokular ruh halini olumlu etkiler. Turuncu aroma yorgunluğu giderir, limon canlandırıcıdır, gül – rahatlamaya yardımcı olur. Bununla birlikte, yarım saatten daha uzun yakılmamalıdır.

Mum yerleşimi ve kullanımı hakkında diğer bazı ipuçları:

♥Küçük mumlar yemek masasının dekorasyonu için daha uygundur. Kimse baharat ve ya tuzluğa uzanmışken kolunu yakmak istemez.
♥Masanızı ince mumlar ile süslemek istiyorsanız, onları cam bir kaba yerleştirin. Masada kağıt veya diğer yanıcı süslemeler varsa bu onların tutuşmasını engelleyecektir.
♥Mumu dondurucuda tutarsanız, yanarken daha az duman üretecektir.