Eski Masalarınızı Güzelleştirmenin 10 Yolu

Selamlar. Bugün kendin yap fikirlerimize devam ediyoruz. Eski ahşap masalarınızı atmadan onlara küçük dokunuşlarla harika fikirleri ortaya çıkarmayı gösteriyoruz. Bu dekorasyon fikirlerini uygulayabilmek için büyük bütçelere ihtiyacınız yok. Ahşap verniği, zımpara, boya ve diğer birkaç mazleme ile bu eski masalarınıza veya etajerlerinize etkileyici dekorasyonlar uygulayabilmeniz mümkün. İşte bu fikirlerden bazıları:

1. Desen ve Model Kullanın

Masalarınızın özellikle yıpranan yerleri varsa o kısımlara yoksa istediğinizi bir kısmına çiçek, sevimli hayvanlar ya da istediğiniz herhangi bir şeklin desenini çıkararak masa rengine giden bir boya ile boyayabilirsiniz. Bunun yanında kontrast oluşturması açısından masa ayaklarını da farklı bir renge boyamak isabet olacaktır.

2. Şablon Desenler ve Dokular Kullanın

Çiçek gibi doğal desenler yerine daha modern dokular kullanabilirsiniz. Bu modellerin hazır şablonlarını boyamak suretiyle masalarınızı yeniden imal edilmiş gibi gösterebilirsiniz.

3. Boya Kazıma ve Retro Tarzı Kullanın

Masalarınız ne kadar yıpranırsa yıpransın, boyaları ne kadar dökülürse dökülsün bu onları harika bir tarzda dekore etmenize engel olmaz. Boyaları dökülen masalarınızın tüm boyasını kavlatın, güzel bir zımpara ile zımparalayın ve retro tarz bir boya ile boyayın. İşlem sonunda 1950’lerden kalma bir masaya sahip olduğunuzu düşünebilirsiniz.

4. Bant ve Sprey Boya Kullanın

Daha basit ve ucuz bir alternatif için masanızı kağıt bantlar yardımıyla dikey veya yatay çizgilerle bantlayıp sprey boyayla boyayın. Sonra bantları çıkarın ve yeni masanız hayırlı olsun.

5. Masa Üzerini Ahşap Plakalarla Kaplayın

Aynı boyutlarda kestireceğiniz ahşap plakaları masanızın üstüne monte etmek suretiyle ortaya ilginç ve yaratıcı masalar çıkarmak mümkün.

6. Madeni Paralarla Kaplayın

Alternatif ve ilginç bir fikir olarak bulabildiğiniz aynı boyutlardaki madeni paralarla desenler oluşturun ve bunları masanızın üzerine yapıştırın.

7. Eski Kemer Parçalarıyla Kaplayın

Yine yaratıcı bir fikir olarak masaların üzerini eşit uzunluktaki kemer parçalarıyla kaplayabilirsiniz. Ortaya ilginç görüntüler çıkacaktır.

8. Çapa Modelini Kullanın

Çapa desenini model olarak kullanarak masa renginden daha açık bir renge boyayarak güzel bir sahil kasabası modeli oluşturabilirsiniz.

9. Eski Orta Sehpayı Oturağa Dönüştürün

Üst yüzeyi oldukça eskimiş bir orta sehpayı yatak odalarınız için bir oturağa dönüştürebilirsiniz. Sehpaların üstünü uygun sünger ve kumaşlar yardımıyla yeni alınmış bir oturağa dönüştürmek mümkün. Hem de çok az para harcayarak!

10. Çivileri Kullanın

Sehpa ve masalarınızın etrafına büyük çiviler çakarak ortaya ilginç sehpa ve masalar çıkarmak mümkün. Ucuz ama dekoratif bir yöntem.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*