Duşakabin Perde Tasarım Fikirleri

dusakabin-perde-tasarimlari

Herkese merhaba. Yeni bir günde daha sizlere dekorasyon fikirleri vermeye devam ediyoruz. Bugünkü konumuz banyo dekorasyonunun önemli parçalarından birisi duşakabinlerle ilgili. Banyolarınızı yenilerken duşakabinleri sadece cam ya da tamamen kapalı buzlu camlarla dekore ediyordunuz. Ta ki şimdiye kadar, konumuzu inceleyip fotoğraflara göz attıktan sonra eminiz birbirinden yaratıcı duşakabin tasarımlarını görüp klişe fikirlerinizi bir nebze de olsun değiştirebileceğiz.

Size önereceğimiz yöntem: duşakabin perdeleri.

Birbirinden ilginç duşakabin perdesi tasarımlarını görünce bulardan birinse sahip olmak isteyeceğinize eminiz.

Retro Tasarım Duşakabin Perdeler

Bazılarımız banyoda zaman geçirirken özellikle de duşakabinler de buzlu bir camdan öte perde tasarımlarını görmek isteyebilir. Retro tasarım da size çarpıcı bir eskiye dönüş zevki sunabilir. 70’lerin popüler zigzagları, misona duş perdesiyle birleşince ortaya güzel bir nostaljik iş çıkabilir.

Çizgili Stil Duşakabin Perdeler

Çizgili stilleri demode ya da sıradan bulabilirsiniz. Fakat uygun renk ve çizgi stilini seçtiğiniz de duş perdeleriniz modern bir havaya girecektir. Özellikle dikey çizgiler duşakabini uzun gösterirken yatay çizgili modeller ise daha geniş gösterecektir. Renk seçiminizi yaparken de banyonuzun duvar renkleriyle uyumlu tercihler yapmanız daha şık gösterecektir.

 

Geometrik Desenli Duşakabin Perdeler

 

Geometrik  stil günümüzde en popüler tarz modellerden birisidir. Sadece perde tasarımında değil evin pek çok bölümünde geometrik desenlerden elde edilen tasarımlar kullanılır. Hatta geometrik desenlerden elde edilen pattern olarak adlandırılan örüntü desenli perdeler oldukça popülerdir. Coğrafi özelliklerden de faydalanarak pastel ve zengin renk tonlarıyla duşakabinlerinizi canlandırabilirsiniz.Hatta çini desenleriyle süslenmiş perdeler de duşakabinlerinize ayrı bir hava katacaktır.

Aşağıdaki fotoğraflardan oluşan koleksiyonu inceleyebilirsiniz.

dusakabin-perde-tasarimlari-2 dusakabin-perde-tasarimlari-3

dusakabin-perde-tasarimlari-4

dusakabin-perde-tasarimlari-5

dusakabin-perde-tasarimlari-6

dusakabin-perde-tasarimlari-7

dusakabin-perde-tasarimlari-8

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*