Çocuklarınızın Bayılacağı Genç Odası Dekorasyonları

Çocuklar ergenlik yıllarına girdiklerinde, kendi yatak odalarının görünüm ve tasarımı konusunda daha özel hale gelirler. Bazı durumlarda, odasına dahil edilecek tasarım unsurlarını seçerken bunun kendi insiyatiflerinde olmasını isterler.Bugün, aralarında tercih yapabileceğiniz pek çok tasarım konseptine sahip olacaksınız: modern, endüstriyel, klasik ve daha fazlası.
Endüstriyel tasarım konsepti genç erkeklerin ilgisini çekecek türde bir konsept. Minimalisttir ve erkeksi bir hissi vardır. Gri renk şemalarının kullanımı, çelik parmaklıklar ve ahşap yatak genel temaya bu konseppte katkıda bulunuyor. Çalışma alanının üzerine açık raf deposu eklenmesi, bu endüstriyel temayı yatak odaları ile birleştirmektedir.

Müzik Konsepti Genç Odası
Çocuğunuz müzikle mi ilgileniyor? Tam bir rock & roll tutkunu mu? Bu tasarım konsepti onlar için! Müzikal dekor vurgularının kullanılması, gençlerin müzik sevgisini artırmaya katkıda bulunacaktır.

Spor Konsepti Genç Odası
Müziğin yanı sıra, çoğu genç artık düzenli spor yapıyor. Bu özel tasarım kavramı özellikle genç erkekler için çok yönlüdür. Üniforma, duvar sanatı ve spor malzemeleri gibi spor dekorlarını bu konseptte değerlendirebilirsiniz. Basketbol dünyadaki en popüler spor dallarından biridir. Gençler onları gerçekten seviyor! Bu nedenle, en sevdikleri basketbol yıldızlarının asılı çerçeveli formaları, yatak odasına mükemmel bir vurgu sağlar.

Bunların dışında kullanacağınız belli bir konsept de oluşturabilirsiniz. Örneğin gri rengin hakim olduğu ve grinin tonlarının kullanıldığı bir genç odası dekorasyonu da oluşturabilirsiniz.

Çerçeveli bir fotoğrafı veya en sevdikleri grubun posterini de asabilirsiniz!  Gençler, yatak odası duvarlarında koyu renkler kullanmayı tercih eder. Bu durumda, siyah boya kullanarak bir adım daha ileri götürebilirsiniz. Neon dokunuşları ile odaya biraz renk katabilirsiniz (ve renk de olabilir).

Ders çalışmayı seven kitaplarla içli dışlı olmayı seven hele ki matematik ve fizik gibi sayısal derslerle de ilgilenen bir çocuğunuz varsa. Aşağıdaki fotoğraflardan ilham alabilirsiniz.

Günümüz modasını takip ederek kendi konseptinizi de oluşturabilirsiniz. Denemeye değer!

genc-odasi-dekorasyonu-minimalist-1 genc-odasi-dekorasyonu-spor-2 genc-odasi-dekorasyonu-endustriyel-3 genc-odasi-dekorasyonu-gri-4 genc-odasi-dekorasyonu-endustriyel-5 genc-odasi-dekorasyonu-calisma-alani genc-odasi-dekorasyonu-muzikal genc-odasi-dekorasyonu-calisma-dekoru

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*