Büyüleyici Banyo Dekorasyon Önerileri

Küçük bir banyo, dekore etmeyi biliyorsanız oldukça işlevsel bir yer halini alabilir. İhtiyacınız olan her şeyi oraya koyabilmeniz için mevcut alanın çoğundan yararlanmalısınız. Ve evet, elbette tüm güzellik ürünleriniz ve aletleriniz, havlularınız, tuvalet malzemeleri vb. için mükemmel bir depolama fikirleri gerekir.

Dolayısıyla, mevcut alandan en iyi şekilde faydalanabilmek için banyolarda doğru tasarımı seçmek gerçekten önemlidir. İşte sizler için derlediğimiz banyo dekorasyon fikirlerinden bazıları:

Işık tonları alanın daha büyük görünmesine yardımcı olabilir

Renkler herhangi bir alanı dekore ederken önemli bir rol oynar. Açık tonlar küçük alanlar için daha iyi bir seçimdir, çünkü daha büyük görünmelerini sağlarlar. Bununla birlikte karanlık olanlar ferah iç mekanlar için daha fazla tercih edilir.

Bir köşe küveti, küçük bir banyo için mükemmel bir seçimidir

Köşe küvetleri ya da küçük duşakabinler, banyo alanının çoğundan faydalanmanıza yardımcı olur ve ekstra bir duş kabini veya belki de bir miktar depolama için kalan alanın geri kalan kısmını kullanma fırsatı verir.

Üçgen küvet, kare bir küvete kıyasla daha iyi bir seçimdir.

Üçgen küvetler de oldukça fazla yerden tasarruf sağlar. Dolayısıyla, küçük banyolarınız için kare yerine üçgen küvetlerden birini seçebilirsiniz.

Bir cam duş kabinde banyonuz daha büyük görünür hale gelecektir

Cam duş kabinleri, küçük banyolar için de iyi bir seçimdir. Cam kapılar ortaya yeni alanlar çıkarmaz, ancak bundan daha büyük görünmesini sağlayabilir.

Daha fazla ışık tesisatı ekleyin

Bir alanın daha büyük görünmesi için küçük alanlar iyi aydınlatılmış olmalıdır. Bu nedenle, küçük banyonuza daha fazla ışık fikstürü eklemekten çekinmeyin.

Göz alıcı zemin seçme

Banyonuzda fazla yer olmayabilir, ancak bu basit olmanız gerektiği anlamına gelmez. Peki, sade yerine göz alıcı bir zemin oluşturmak nasıl olur?

Kenar boşluklarından en iyi şekilde yararlanın, böylece banyo içinden rahatça geçebilecek bir alana sahip olabilirsiniz

Kullanılabilir alanın en iyi şekilde kullanılması, küçük bir banyoyu dekore ederken çok önemlidir. Dolayısıyla boş köşeleri doldurun ve böylece özgürce dolaşmak için daha fazla alana sahip olun.

Minimalist tasarımlara sadık kalın

Ve elbette, hepinizin biliyoruz ki, “az daha fazladır”, banyolarınız için minimalist tasarımları denemeye ne dersiniz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*