Birbirinden Güzel 5 Pencere Dekorasyonu

Pencereler bir binanın çok önemli alanlarındandır ve temiz havanın eve girmesine izin veren havalandırma yerleridir. Kullanılan pencerenin tarzı da evin dekorasyonuna katkıda bulunur ve evin genel görünümünü geliştirir. Pencerenin yapı malzemesi önemli olsa da yerleşim şekli de şıklığı etkileyen önemli faktörlerdendir.

Bu konumuzda dekorasyon fikirlerinden az bilinen bir fikri anlatacağız: Pencere dekorasyonu. İşte sizler için derlediğimiz 5 pencere dekorasyon fikri.

Sömürge

Sömürge tarzında inşa edilen evlerin genellikle iki katlı ve dar saçaklı olması. Ortada bir bacın olması muhtemel. Evlerin bu stili basit ve çoğunlukla dikdörtgen tasarımlarında olduğu gibi evdeki bu tarzla çalışacak pencereler arasında ızgaralı çift asma pencereler bulunmaktadır. Bu, birden fazla bölüme sahip olma yanılsamasını yaratmada yardımcı olacaktır.

Pelerin

Bu stile dayalı evlerin çoğunda bir buçuk kat vardır. Bacası oldukça büyük olacak ve her odadaki şöminelere bağlanacaktır. Ev, havalandırma sağlamak için çatı pencereleri ile birlikte kepenklere sahip olma eğiliminde olacaktır. Bu tarz evlerde pencerelerin dışında pelerin gibi uzanan saksı hazneleri olur ve bu da evlerinize harika bir görünüm katar.

Tudor

Bu tarz üzerine inşa edilmiş evler eski orta çağ mimarisine sahip olma eğilimindedir ve dekoratif görünen yarım kereste, dik eğimli çatılar bulunmaktadır. Bu evlerde uzun boylu ve dar pencereler kullanılır. Pencere stilleri arasında pencere kanadı, çift asılı ve tek camlı pencere stili bulunmaktadır. Ayrıca pencere dışındaki çıkıntılar saksı için oldukça uygundur.

Viktorya

Bu mimari tarzda inşa edilen evler, direkleri, dekoratif korkuluklar ve kaş pencereleri olan sundurmalara sahip olacaktır. Ayrıca dik tavanlar ve kuleleri olabilir. Çift veya tek asılmış pencereler, cumbalı pencereler vb. içeren stiller de kullanılabilir. Aslında evin bu tarzı her türlü pencere ile güzel görünecektir. Adını Viktorya döneminden alan bu mimari stil İngiliz mimarisinden hoşlananlar tarafından tercih edilebilir.

Bölünmüş

Bu evlerin genellikle tek bir balkonu vardır ve tasarım gerçekten basittir. Tasarım, balkona açılan yarı pencere şeklinde Fransız balkon benzeri bir yapı fakat hemen kenarlarında eşit ayrılmış pencere alanları bulunur. Bu pencereler kanatlı olabileceği gibi sadece ahşaptan da olabilir. Bu tip evlerde büyük bir sürgülü camlı pencereler de kullanılabilir.

İşte diğer bazı pencere dekorasyonları:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*