Biraz Yaratıcılıkla Evlerinizi Daha Yeşil Hale Getirmenin Yolları

Merhabalar. Çiçekler, bitkiler gibi yeşillik ve doğal canlılık sağlayan fikirleri evlerimizi daha yaşanabilir hale getiren fikirlerdendir. Bu konumuzda da evlerinizi basit fikirlerle ve yaratıcı kendin yap çözümlerle nasıl daha yeşil göstereceğinizi anlattık.

Bu şekilde basit ama etkili yöntemleri kullanarak evlerinizi çok daha şık ve güzel göstermeniz mümkün. Kullanmadığınız eski eşyaları, cam kavanozları, akvaryumları kullanarak çok çeşitli fikirlerle bunu başarmak mümkün. Gelin bu fikirlerden bazılarına göz atalım.

Plastik Şişe

Kola, meyve suyu şişelerini atmadan güzel bir yöntemle geri dönüşüme kazandırabilirsiniz. Şişeleri uygun yerlerinden keserek minik taşlar ve kum kullanarak pekala güzel fikirler ortaya çıkar.

Merdiven Saksı

Tıpkı bir merdivenin ayaklarını andıran yerlere kare şeklinde saksılar yerleştirerek istediğiniz renk ve cinste çiçeklerinizi merdiven şeklinde yerleştirebilirsiniz. Bu her yerde yatay olan saksıların aksine dikey ve farklı bir görünüm katacaktır.

Metal Kutular

Metal ve eski kutular paslarından arındırılıp güzel küçük bitkiler için saksı olarak kullanılabilir. Ayrıca güzel bir dekoratif malzeme olarak da raflarda duracaktır.

Konserve Kutusu

Teneke konserve kutularının dışını istediğiniz gibi boyayıp renklendirdikten sonra mutfak camı kenarına yanyana koyarak rengarenk bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Akvaryum Saksı

Fanus ya da farklı çeşit akvaryumları kullanarak harika birer saksı oluşturmanız mümkün. Akvaryumun büyüklüğüne göre büyük ya da küçük bitki seçimi, dibine yosun, taş ve diğer malzemelerin eklenmesiyle oldukça şık bitkiler yetiştirmek mümkün. Hatta biraz daha emek verirseniz bir terrarium bile yapabilirsiniz.

Kavanoz Saksı

Kullanılmayan kavanozların en dibine biraz kum, sonra biraz daha büyük çakıl taşları ardından daha büyük talar koyup en üste de az yapraklı büyük bitkiler yerleştirebilirsiniz. Bu harika görünüm minimalist tasarımlarda da kullanılır. Çok büyük kavanozlar seçmemeye özen gösterin.

Vejetaryen Bahçe

Geldik en güzeline. Vejetaryen olanlar için evlerinde istedikleri bitkiyi yetiştirebilecekleri bir yapay bahçe. Sadece vejetaryen olanlar değil ev ortamında kendi basit yeşilliklerini yetiştirmek isteyenler için de tasarlanmış yapay ışıklandırmalı katlı bahçe. Biraz bütçe ayırarak harika bir minik bahçeye sahip olabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*