Beyaz Ağırlıklı Mutfak Dekorasyon Örnekleri

Merhabalar. Beyaz renk hepimizin bildiği gibi temizliği, saflığı simgeler. Bu nedenledir ki pek çok eşyamız ve dolaplarımızı beyaz seçeriz. Özellikle mutfak dolaplarında her ne kadar son yıllarda etkisini kaybetse de beyaz renk vazgeçilmez tercihlerden olmuştur. Bu konumuzda da beyazın dinlendirici güzelliğinden yola çıkılarak yapılan harika beyaz mutfak dekorasyonlarını derledik.

Mutfak dekorasyonunda dolaplar ve duvar dokusu son derece önemlidir. Dolaplar mümkün olduğunca kullanışlı şekilde yerleştirilmeli. Kullanıma göre çekmeceli dolap sayısı ayarlanmalı, daha büyük malzemeler için görece daha az rafa sahip olan dolaplar tercih edilmelidir. Mutfak dolapları mutfakta en çok süre geçirecek kişinin isteklerine göre yani daha çok kadınların isteklerine göre düzenlenmeli, dolap yükseklikleri buna göre ayarlanmalıdır.

Mutfak dolaplarının renkleri seçilirken eğer dolapların ön plana çıkmasını istiyorsak duvar ile zıt renklerde seçim yapılmalıdır. Örneğin mora çalan bir duvar rengi ile beyaz renkli dolaplar güzel bir zıtlık yaratacak ve dikkati dolaplara yönlendirecektir.

Beyaz malzeme seçilmesi kolay temizlik açısından da önemlidir. Hızlıca temizlenebilen malzemeler seçilmesi temizlik zamanlarında size kolaylık sağlayacaktır. Modern mutfak dekorasyonlarında daha minimal tasarımlar tercih edildiği için mutfak dolaplarında çok fazla gösterişli oymalar, tutmaçlardan kaçınmak doğru olacaktır.

İşte sizler için derlediğimiz göz alıcı beyaz renkte mutfak dekorasyonları:

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*