Banyoları Temiz Gösterecek İpuçları

banyo-temizleme-ipuclari-1

Banyolar evlerimizin en derli toplu yerleri olması gerektiğinin yanı sıra en temiz olması ve uzun sürelerde de bu şekilde temiz ve hijyenik kalması gerektiği yerlerdir.Doğru ürünleri seçerseniz bu konu artık sorun olmaktan çıkacaktır. Bu konumuzda da banyolarımızı nasıl daha hijyenik tutarız bunun açıklaması ve bu hale getirilmiş örnek banyo dekorasyon fikirlerini bulacaksınız. Böylece bu işi daha az zaman ve para harcayarak çözmenin yolları bulunacaktır.

SERAMİK DUVAR ve TAVAN

Tavanı, duvarları, mutfak tezgahını, fayansları çok amaçlı temizleyici ve tavan spreyi yaklaşık 5 dakika boyunca sıcak su ile ıslatın. Bunu duş başlığı yardımıyla da yapabilirsiniz. Temizleyici ürünler ve buhar karışımı yapın, 20 dakika  sonra temiz bir bezle her şeyi silin.

DUŞ

Bir kaç havlu ile çamaşır makinesinin içine plastik duş perdeleri ve gömlekleri koyun ve düzenli deterjan ekleyin. Havlu temizleyici olarak hareket edecek böylece küf ve pislik kurtulmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca kabartma tozu ve beyaz sirke bir macun ve bir banyo temizleyicisi ile küvet ve duşa kabin kapılarını  ovalayarak temizleyebilirsiniz.

TUVALET

Bir kaseye bir fincan yemek sodası dökün ve bir fırçaya iyice yedirin. Ardından kirli ve pis yüzeyleri fırçalayın. Hala lekeler kaldıysa içerdiği mineraller nedeniyle oldukça kullanışlı olacak nemli bir ponza taşı kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken ponza taşını hassas yüzeylere sürerken dikkat edin ve çizmemeye çalışın.

Bu konuda yapılmış bazı fotoğrafları görebilirsiniz.

banyo-temizleme-ipuclari-1
banyo-temizleme-ipuclari-1
banyo-temizleme-ipuclari-2
banyo-temizleme-ipuclari-2
banyo-temizleme-ipuclari-3
banyo-temizleme-ipuclari-3
banyo-temizleme-ipuclari-4
banyo-temizleme-ipuclari-4

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*