Banyolar İçin Mozaik Kaplama Dekorasyon Fikirleri

Bir banyoyu dekore etmek söz konusu olduğunda, döşeme seçimi önemli bir rol oynamaktadır. Fayanslar tüm renk ve desenlerde bulunabilir ve banyoya muhteşem bir görünüm kazandıracak olanlar elbette mozaik fayanslardır.

Mozaik çiniler, birbirlerine dokunan küçük çakıl taşları gibi görünür. Bu karolar her zamanki gibi, ya da belki daha yaratıcı bir şekilde bir takım mozaik sanatını temsil etmek üzere ayarlanabilir. Mümkün olan her renkte bulunabilirler, bu nedenle banyolarınız için ideal döşeme malzemesi olarak kullanılabilir.

Mozaiklerin bir güzel yanı da eğer imkanınız varsa kendi desenlerinizi kullanabilmenizdir. Örneğin fon olarak açık bir renk seçip geri kalan kısımlarda bir çiçek hatta bir şehir silueti döşemesi yaptırmak da mümkün. Ayrıca kolay silinmesi ve temizlenmesi, suya karşı oldukça dayanıklı olması ve geç yıpranması mozaik fayansların artılarından. Bunun yanında görünen tek negatif özelliği çabuk kırılabilir olması gibi gözükebilir. Bunu da mozaik fayanslarınızı alırken kırılmaya karşı bir miktar fazla aldığınız taktirde telafi edebilmeniz mümkün.

İşte sizler için derlediğimiz banyo tasarımının en çok tercih edilen mozaik fayans dekorasyonları:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*