Balkonlarınıza Uygun Kış Dekorasyonları

Selamlar. Kış soğukları iyice kendini göstermişken çoğunlukla yazları kullanılan balkonlarımızı kışa uygun bir şekle dönüştürmeye ne dersiniz? Bugünkü konumuz kış mevsimine uygun balkon dekorasyon fikirleri.

1. Ekstra Battaniyeler Yerleştirin

Soğuklarda bir battaniyeye sarılmak ve bunu her an elde edebilmek için öncelikli olarak bir battaniye sepeti yapmak  doğru olacaktır. Bu klasik bir sepet olabileceği gibi dekoratif bir silindir de olabilir. Böylece misafirleriniz için de hazır birer battaniye ayarlamış olursunuz.

2. Ortaya Bir Isıtıcı Koyun

Balkonlarınızda yeterli alana sahipseniz ortaya bir ısıtıcı koymak ısınma probleminizi doğrudan çözecektir. Burada tercih edeceğiniz ısıtıcı yuvarlak tipte olursa alana ısının yayılması açısından daha doğru olur.

3. Sandalyeleri Kaplayın

Sandalyelerinizi koyun derisi gibi tüylü ürünlerle kaplarsanız bu da ısı kaybınızı azaltmaya yardımcı olacaktır ve balkonunuzda geçireceğiniz zamanın daha konforlu olmasını sağlar.

4. Işıklandırma

Kışları havanın erken karardığını düşünürsek çeşitli ışıklandırma fikirleri düşünmek gerekecektir. Tavana sarmaşık tipi ampuller konulabileceği gibi ayaklı lambalarda tercih edilebilir. Yer problemi olanlar için tavandan aydınlatma fikirleri daha faydalı olacaktır. Bunun yanında mum kullanarak da balkonunuza hoş bir hava katmak mümkün. Yine kokulu mumlar da hem hoş kokular verecek hem de aydınlatmaya yardımcı olacaktır.

5. Maksimum Rahatlık İçin Yastık Kullanın

Çok kalabalık bir aileye ya da arkadaş grubuna sahip değilseniz oturma alanınızı yastıklar kullanarak daha rahat bir hale dönüştürebilirsiniz. Çok yastığın çok rahatlık sağlayacağını lakin aynı zamanda da çok yer kaplayacağını da unutmayın.

6. Havuz Ekleyin

Son maddemiz biraz pahalı gelebilir fakat en çok rahatlatıcı olanın da bu olduğuna eminiz. Yeterince geniş bir balkonunuz varsa jakuzi tipi bir mini havuz yaptırabilir günün yorgunluğunu bu sıcak havuzda zaman geçirerek atabilirsiniz.

Daha çok balkon dekorasyon fikri için bizi takibe devam edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*