Akıllıca Tasarlanmış Küçük Daire Dekorasyonları

Küçük apartman daireleri ya da aynı daireleri için kiralanmış odalar günümüzde artık sıradanlaştı. Bu yazımızda da alan olarak küçük dairelerinizin nasıl akıllıca dekore edileceği ve minimum yer maksimum dekor prensibinin nasıl uygulanacağını anlatacağız.

  • Öncelikle alandan kazanç sağlayamıyorsanız eşyadan kazanç sağlamalısınız. Bu ne anlama gelir? Küçük daireler belirli bir eşya kapasitesine sahiptir siz ne yaparsanız yapın bu sınırın dışına çıkamayacağına göre temel ihtiyacınız olan eşyalar dışında eşya almayın.
  • Dikey tasarım kullanın. Dikey tasarım duvarların tavana kadar kullanılmasını amaçlayan ve enine değilde boyuna olarak evi dekore etmenizi sağlayan bir yöntemdir. Bu sayede eşya fazlanız bir şekilde tolere edilebilir. Örneğin enine geniş olan bir kitaplık yerine dikine uzun ama ince bir kitaplık kullanmak size zeminde alan kazandıracaktır.
  • Açılır-kapanır ve bölmesi çok olan eşyalar edinin. Her iş için ayrı ayrı devasa boyutlarda eşyalar satın almak zorunda değilsiniz. Hele ki küçük bir daireniz varsa isteseniz de alamazsınız. bunun yerine açılır kapanır eşyalar tercih edebilirsiniz. Örneğin duvara kapanabilen yataklar, ütü masaları, bazaların alt kısımlarının depolama alanı olarak kullanılması gibi. Ayrıca çok çekmeceli dolaplar kullanmak da çekmeceleri üyü organize ettiğiniz taktirde hayat kurtarıcıdır.

Aşağıda sizler için derlediğimiz küçük daireler için tasarlanan dekorasyon fikirlerini görebilirsiniz. Bizi takibe devam edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*