Ahşap Vitrin Tasarımları

Vitrinler eskiden olduğu gibi evlerimizin baş köşelerini süsleyen ve genelde salonlarda ancak yer bulabilen eşyalardır. Bu konumuzda vitrin dekorasyonundan söz edeceğiz.

Vitrin dekorasyonu yaparken çoğunlukla ahşap modeller tercih edilir. Özellikle kaliteli ve uzun ömürlü ağaç malzemeden yapılan vitrinler neredeyse ömürlük kullanılabilir. Hatta her zaman için antika bir vitrine sahip olmak ayrıcalık olmuştur.

Ahşap vitrinler farklı kültürlerde de yer alan bir objedir. Çoğunlukla da ortak amaçlarla kullanılırlar. İçerisine sadece özel günlerde ortaya çıkan tabak setlerinden tutun da kupa, bardak ya da hediye edilmiş eşyalar bulunabilir. Arada sırada temizliğini yapmak önemlidir. Evlerde dikkat edilen yerlerden birisi de vitrinlerdir çünkü. Her ne kadar ev dekorasyonunda önemli bir obje de olsa gerek hantallığı gerek taşınma zorluğu sebebiyle son yıllarda özellikle daha küçük evlerde tercih edilmemeye başladı diyebiliriz ahşap vitrinler için.

Bunun yanı sıra hala popülerliğini koruduğu dekorasyon tipleri de tabi ki var. Örneğin evini eski tip mimariyle dekore etmek isteyenlerin ilk baktığı eşyalardan birisi vitrindir. Barok mimaride gösterişli vitrinler önemlidir.

Sizler için derlediğimiz bir kaç ahşap vitrin tasarımına göz atabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*