10 İlginç DIY Kavanoz Tasarımı

ilginc-kavanoz-tasarimlari-1

Sonunda sonbahar geldi. Havaların soğumasıyla birlikte kışlık gıdalarımızı almanın vakti geldi çattı. Yaz bitmeden gu ürünleri alıp kurutup bir şekilde saklamak (kavanozlar, kumaş torbalar..) adettir. Hem kışın bulamadığımız lezzette ürünleri yiyebiliriz hem de kışın pahalı yazın ucuz olan ürünleri tasarruf yaparak tüketmiş oluruz.

Peki bu ürünleri sakladığımız yegane saklama aracı nedir; tabi ki kavanozlar. Kavanozlarımızı ister boşken ister dolu halde raflarımızda öylece bulundurmayalım. Gelin bu konumuzda DIY – yani do it yourself ya da Türkçe kaşılığı ile kendin yap tasarımlarımızla yeniden dekore edelim. Ve evet muhtemelen bu kavanoz süslemelerini yaparken hiç para harcamanız gerekmeyecek.

Kavanoz süslemesi yapmak maliyet gerektirmediği gibi çok fazla el becerisi de gerektirmez. Aklınıza geldiği gibi nasıl uygun görüyorsanız ya da nasıl olmasını istiyorsanız o şekilde yapabilirsiniz. Bir kaplama malzemesi kullanabilir, tamamını ya da bir kısmını kaplayabilirsiniz. Sonbahar yaklaşmışken daha güze uygun renkler kullanabilirsiniz mesela. Süsleme malzemesi olarak da çuval bezleri, mısır kabukları (koçanlar), bezler, ipler kullanabilirsiniz.

İte çalışmalarınıza örnek olması açısından birbirinden ilginç 10 kavanoz tasarımı:

ilginc-kavanoz-tasarimlari-1 ilginc-kavanoz-tasarimlari-2 ilginc-kavanoz-tasarimlari-3 ilginc-kavanoz-tasarimlari-4 ilginc-kavanoz-tasarimlari-5 ilginc-kavanoz-tasarimlari-6 lginc-kavanoz-tasarimlari-7 ilginc-kavanoz-tasarimlari-8 ilginc-kavanoz-tasarimlari-9 ilginc-kavanoz-tasarimlari-10

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*